Mikrofaza – innowacyjne włókno w gospodarstwie domowym

0

Mikrofaza jest specjalnym rodzajem mikrowłókna, które powstaje w wyniku połączenia poliestru i nylonu. Materiał ten cechuje się między innymi wyjątkową chłonnością – ścierka z mikrofazy potrafi pochłonąć do siedmiu razy więcej wody niż sama waży. Mikrofaza jest bardzo wytrzymałym materiałem przez coraz kupione ścierki mogą służyć przez wiele miesięcy. Ścierki z mikrofazy to produkty, po które coraz chętniej sięgają polskie gospodynie domowe.

Zastosowanie mikrofazy w gospodarstwach domowych

Na potrzeby gospodarstw domowych, z mikrofazy produkuje się przede wszystkim ścierki o różnej grubości i rozmiarach, w zależności od ich docelowego przeznaczenia. Ścierka z mikrofazy może być wykorzystywana na przykład do wycierania kurzu, polerowania lakierowanych powierzchni, mycia okien czy mycia naczyń. Ścierki z mikrofazy doskonale zbierają wodę oraz nie pozostawiają smug i zacieków na czyszczonych powierzchniach.

Jak używać ścierek z mikrofazy?

W zależności od przeznaczenia i czyszczonej powierzchni, ścierek wykonanych z mikrofazy można używać na sucho lub na mokro. Na sucho używa się ich przede wszystkim do ścierania kurzu, z którym radzą sobie o wiele lepiej niż ścierki wykonane z innych materiałów. Co ważne, do wycierania kurzu przy pomocy ścierki z mikrofibry nie trzeba stosować żadnych detergentów. Sam materiał ma takie właściwości, które dokładnie wytrą każdą powierzchnię z kurzu. Bez użycia wody wykorzystuje się także ścierkę z mikrofazy do polerowania powierzchni – na przykład płytek kuchennych czy lakierowanych frontów mebli. Odrobinę środków czyszczących należy dodać do wody w przypadku czyszczenia takich powierzchni jak podłogi czy okna. Do mycia bardzo zabrudzonych miejsc najlepiej jest wykorzystywać ciepłą wodą, która ułatwia usuwanie zabrudzeń.
Wiecej zastosowań znajdziesz w opisie pod linkiem https://mopy-ceg.pl/p/16/155/scierka-mikrofaza-40×40-360g-mozliwosc-wybrania-koloru–sprzet-do-sprzatania.html

Ścierka z mikrofazy – inwestycja na długie miesiące

Mikrofaza jest bardzo wytrzymałym materiałem, który nie zużywa się zbyt szybko. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcyjnym najnowszych i bardzo zaawansowanych technologii można otrzymać produkt, który nie dość że jest skuteczny w działaniu, to jeszcze może być wykorzystywany przez wiele miesięcy. W przeciwieństwie do tradycyjnych szmatek, mikrofazę można prać. Ścierka z mikrofazy powinna być prana ręcznie – w ciepłej wodzie. Można również wrzucić ja do pralki, jednak nie powinno się wówczas dodawać środków piorących, które mogłyby uszkodzić materiał. Ścierki z mikrofazy powinny stanowić obowiązkowy element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego – są niezastąpionym przyjacielem w każdych domowych porządkach!

Share.